1Atvadīšanās Krematorijā ārkārtas situācijas laikā

Saskaņā ar valstī izsludināto epidemioloģisko situāciju no 21.10. atvadīšanās iespējama tikai āra nojumē līdz 20 cilvēkiem!

2Cik maksā kremācija?
3Man nomiris tuvinieks, ko man tagad darīt?

Ja cilvēks nomiris mājās, vispirms jāsazinās ar ģimenes vai ārstējošo ārstu, kurš jāinformē par notikušo un kurš arī izrakstīs izziņu par nāves iestāšanos. Ja mirušais nomiris slimnīcā, miršanas izziņu izsniegs attiecīgajā slimnīcā. Zvanot pa diennakts tel.: 67367062 var izsaukt mūsu transportu, kurš mirušo nogādās uz mūsu morgu tālāko darbību veikšanai. Biroja darba laikā ( sk. Darba laiks ) kādam tuviniekam jāierodas pie mums krematorijā, Rīgā, Varoņu ielā 3A, klātienē noformēt kremācijas vai apbedīšanas pakalpojumu.

4Kad var izņemt pelnu kapsulu?

Kapsulu ar pelniem var izņemt sākot ar trešo darba dienu pēc kremācijas (atvadīšanās dienas) Kapsulas var izņemt darba dienās no 9.00 līdz 15.00 vai sestdienās no 9.00 līdz 12.00.

5Kas var izņemt pelnu kapsulu?

Kapsulu ar pelniem var izņemt tā persona, kura aizpildījusi kremācijas pieteikumu vai cita persona, kuru pilnvarojis kremācijas pieteicējs. Gadījumā, ja kapsulu atnākusi izņemt cita persona, kura nav pilnvarota, mūsu darbinieki sazvanās ar kremācijas pieteicēju un lūdz viņam atļauju kapsulas izsniegšanai. Ja pieteicējs telefoniski atļauj, kapsulu atdodam. Izņemot kapsulu jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Izņemot kapsulu tiek izsniegta kapsulas pavadvēstule.

6Kāds ir jūsu darba laiks?

Darba dienās strādājam no 9.00 līdz 16.30, sestdienās no 9.00 līdz 12.00, svētdienās krematorija nestrādā.

7Vai jūs veicat visus ar apbedīšanu un kremāciju saistītos pakalpojumus?

Esam apbedīšanas firma, kura veic visus ar apbedīšanu un kremāciju saistītos pakalpojumus sākot ar mirušā izvešanu no mājām, slimnīcas vai pansionāta līdz pat pelnu kapsulas izsniegšanai vai mirušā apbedīšanas kapos. Par cik neesam medicīnas iestāde, neveicam cilvēka nāves fakta konstatāciju, neorganizējam ārsta apskati, neveicam mirušo autopsiju, neizrakstām miršanas zīmes.

8Man tagad ( naktī vai brīvdienā ) nomiris cilvēks, vai varat atbraukt viņam pakaļ?

Ja cilvēks nomiris mājās naktī vai brīvdienā, tad tuviniekiem jābūt pārliecinātiem, ka mirušā ģimenes ( ārstējošais ) ārsts tuvākajā darba dienā izrakstīs speciālo izziņu par nāves fakta iestāšanos. Tad mirušo varam atvest uz mūsu morgu tālāko darbību veikšanai. Gadījumā, ja mirušajam nav ģimenes ārsta vai tuvinieki nav pārliecināti, ka ģimenes ārsts miršanas zīmi izrakstīs, mirušo diemžēl nevarēsim vest pie mums, jo kā jau iepriekšējā punktā minēts, neesam tiesīgi veikt medicīniska rakstura darbības.

9Vai jūs organizējat arī izvadīšanu uz kapiem?

Jā, piedāvājam arī organizēt tradicionālo izvadīšanu uz kapiem, katafalka nomu, nesēju pakalpojumus, vainagu pasūtīšanu.

10Esmu pazaudējis urnas pavadvēstuli, vai varu dabūt kopiju?

Ja nozaudēta pelnu urnas pavadvēstule, tad kremācijas pakalpojuma pieteicējs, vai viņa pilnvarota persona, var pieprasīt pavadvēstules kopiju. Pavadvēstules kopija, ja kremācija notikusi ne senāk kā pirms 5 gadiem, ir bez maksas. Pavadvēstules kopijas, kuras vecākas par 5 gadiem un ir arhivētas, cena ir 10 Eur.

Lieldienu brīvdienās (15.04 - 18.04) esam slēgti. Priecīgas Lieldienas!