SVARĪGI ZINĀT

Kā rīkoties

KĀ RĪKOTIES TUVINIEKA NĀVES GADĪJUMĀ

JA TUVINIEKS MIRIS MĀJĀS

KĀ RĪKOTIES TUVINIEKA NĀVES GADĪJUMĀ

JA TUVINIEKS MIRIS SLIMNĪCĀ, PANSIONĀTĀ VAI REHABILITĀCIJAS IESTĀDĒ

Ja tuvinieks miris ārstniecības iestādē, tad piederīgajiem par tuvinieka nāvi paziņo medicīniskais personāls. Mirušo nogādā ārstniecības iestādes morgā. Miršanas izziņu tuvinieki var saņemt ārstniecības iestādes nodaļā, kurā mirušais miris, pataloģijas nodaļā, ja veikta autopsija, sociālās aprūpes vai rehabilitācijas iestādē, kurā mirušais miris

KĀ RĪKOTIES TUVINIEKA NĀVES GADĪJUMĀ

JA TUVINIEKS MIRIS SLIMNĪCĀ, PANSIONĀTĀ VAI REHABILITĀCIJAS IESTĀDĒ

Ja tuvinieks miris ārstniecības iestādē, tad piederīgajiem par tuvinieka nāvi paziņo medicīniskais personāls. Mirušo nogādā ārstniecības iestādes morgā. Miršanas izziņu tuvinieki var saņemt ārstniecības iestādes nodaļā, kurā mirušais miris, pataloģijas nodaļā, ja veikta autopsija, sociālās aprūpes vai rehabilitācijas iestādē, kurā mirušais miris.

MIRŠANAS FAKTA REĢISTRĀCIJA

Kad no ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādē dabūta miršanas izziņa, tā, ne vēlāk kā sešu dienu laikā, jāreģistrē jebkuras dzimtsarakstu nodaļas miršanas reģistrā. Miršanas fakta reģistrācijai un miršanas apliecības saņemšanai nepieciešams dzimtsarakstu nodaļā iesniegt mirušās personas pasi, ID-karti un ārsta vai ārstniecības iestādē izdoto izziņu par nāves iestāšanos. Tāpat personai, kura reģistrē tuvinieka nāvi, jāuzrāda savs personu apliecinošs dokuments. Ja tuvinieki izvēlas sadarboties ar apbedīšanas pakalpojumu sniedzēju, ir iespēja miršanas apliecības noformēšanu uzticēt attiecīgā uzņēmuma pārstāvjiem. Miršanas apliecība nepieciešama tālākām apbedīšanas darbībām, kapavietas saņemšanai, mantojuma saņemšanai un citiem gadījumiem.

KREMĀCIJAS UN APBEDĪŠANAS PAKALPOJUMU ORGANIZĒŠANA

Tālāk, atkarībā no tā ko mirušā tuvinieki izvēlas – kremāciju vai tradicionālo apbedīšanu kapos, viņi griežas pie izvēlētā pakalpojumu sniedzēja, kurš tad arī uzņemas rūpes par tālākajām darbībām, līdz pat mirušā guldīšanai zemes klēpī vai kremācijai krematorijā. Izvēloties un uzticot organizēt tuvinieka kremāciju vai apbedīšanu kapos SIA „Rīgas kremācijas centrs – krematorija” mirušā tuviniekiem jāsazinās ar mūsu darbiniekiem pa diennakts tel. nr. 67367062.

Sazināties ar mums

14 + 3 =