! Uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, tiek mazināti līdzšinējie drošības pasākumi, paplašinot pulcēšanās iespējas gan privātos, gan publiskos pasākumos. Vienlaikus ir noteikti kritēriji, kuriem iestājoties drošības pasākumi tiks atkal pastiprināti līdzšinējā apmērā vai atcelti.

Nosacījumi kāzu, bēru un kristību organizēšanai līdz 250 cilvēkiem

Šobrīd, kad Latvijā ir vidēja saslimstības riska pakāpe (atbilstoši SPKC tīmekļvietnē publicētajai informācijai 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits ir no 20 līdz 100 jauni saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, bet nepārsniedz 120), ir atļauts organizēt privātus pasākumus – kāzas, bēres un kristības ar plašāku dalībnieku skaitu arī dzeltenajā (daļēji drošajā) režīmā (14.10 punkts).

Proti, tas nozīmē, ka visiem pasākuma dalībniekiem ir jāatbilst vismaz vienam no šiem kritērijiem, ko apliecina digitālais Covid-19 sertifikāts:

·     persona ir vakcinēta pret Covid-19;

·     persona pēdējā pusgada laikā ir izslimojusi Covid-19;

·     pēdējo 48 stundu laikā ir veikts Covid-19 testu, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, un tas ir negatīvs;

·     pēdējo 6 stundu laikā ir veiktsCovid-19 ātro antigēna testu un tas ir negatīvs;

·     persona ir jaunāka par 12 gadiem (tādā gadījumā sertifikāts nav nepieciešams).

Pasākuma rīkotājiem ir jānosaka atbildīgā persona, kura gādās par epidemioloģiskās drošības noteikumu ievērošanu (tie uzskaitīti MK noteikumu 14.10 punktā) un sniegs informāciju uzraudzības un kontroles iestādēm pēc pieprasījuma (14.10 7. apakšpunkts) un jānodrošina apmeklētāju un iesaistīto darbinieku reģistrācija, lai gadījumā, ja tomēr notiek Covid-19 uzliesmojums, epidemioloģiskās izmeklēšanas nolūkiem ir pieejams precīzs pasākuma dalībnieku saraksts (14.10 10. apakšpunkts).

Šādā pasākumā var piedalīties ne vairāk kā 250 personas (neskaitot pakalpojuma sniedzēja darbiniekus) un tiek nodrošināta apmeklētāju un iesaistīto darbinieku reģistrācija (14.10 9. apakšpunkts).

Vairāk informācijas SPKC un Ekonomikas Ministrijas publiski pieejamā informācijā.